У Казахстані знайдений створений кочівниками камяний комплекс

0
128

Археологи виявили в Казахстані кам’яний комплекс, побудований 1,5 тис. років тому представниками кочових племен, можливо, гунами. Структури з каменю були знайдені поруч з східним узбережжям Каспійського моря, повідомляє Live Science.

Комплекс займає площу близько 120 гектарів. Найбільші структури мали розмір 34 на 24 метри, найменші – 4 на 4 метри. Споруди були створені з кам’яних брил, поставлених вертикально. Деякі камені, чимось нагадували камені Стоунхенджа, мали малюнки, що зображували зброю і різних істот.

Одна з найцікавіших знахідок – фрагменти сідла, частково виготовленого зі срібла. Сідло було вкрите рельєфними зображеннями диких звірів: вепра, оленя і хижаків, можливо, львів.

Виявити комплекс археологам допоміг місцевий житель, який в 2010 році з допомогою металошукача знайшов кілька фрагментів срібного сідла на півострові Мангишлак.

Із-за складнощів фінансування експедиції вчені приступили до розкопок комплексу тільки в 2014 році. Під час його дослідження археологи знайшли інші фрагменти сідла, а також ще кілька артефактів, в тому числі два бронзових об’єкта, які могли бути частиною батога.

Власник сідла мав, ймовірно, великою владою. На срібному сідлі були знайдені символи, які археологи інтерпретували як тамгу – родовий родовий знак.

Вчені вважають, що сідло могло бути ритуальним жертвоприношенням. Дослідники під час розкопок виявили один скелет, однак не можна виключати, що чоловік міг бути похований через кілька років після того, як сідло виявилося в цьому місці під кам’яною спорудою.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here