У китайському похованні знайшли красиві сережки та намиста

0
75

Вчені повідомили про виявлення майстерно зроблених прикрас у жіночому похованні у місті Датун в центральній частині Китаю. Поховання було знайдено в 2011 році. Серед найцікавіших знахідок – намисто з 5 тис. намистин і золоті сережки, повідомляє Live Science.

Скелет жінки, якій дослідники дали ім’я Фарон, перебував у поганому стані. Причина її смерті та вік залишаються невідомими.

Поруч із труною була знайдена епітафія. Хоча в похованні не було останків інших людей, недалеко від нього археологи виявили два інших поховання, які також будуть досліджені.

За характером самого поховання і перебував у ньому артефактів вчені визначили його вік. На думку дослідників, жінка померла близько 1,5 тис. років тому, за кілька десятиліть до розпаду імперії Північна Вей (386-534), яка контролювала північну частину сучасного Китаю. До 494 року Датун був столицею імперії.

Сережки, які знайшли археологи в похованні, були зроблені із золота. На них видно зображення дракона і людське обличчя. Сережки були інкрустовані дорогоцінними каменями.

За останній час вченим вдалося знайти багато золотих сережок періоду династії Північна Вей, однак настільки майстерно зроблена прикраса дослідники зустрічають вперше.

Сережки зі схожими мотивами раніше були знайдені в 1978 році на півночі Афганістану, що свідчить про те, що Північна Вей мала тісні культурні зв’язки з народом центральної Азії.

Також археологів вразило намисто, яке складається з 5 тис. намистин. Нитка намиста не збереглася, однак оскільки намистини лежали у тому ж порядку, в якому вони були зібрані спочатку дослідникам вдалося швидко відновити прикраса. Намисто складалося з 10 великих і невеликих золотих намистин, дев’яти плоских золотих елементів, двох кристалів, 42 перлин і більше 4,8 тис. крихітних скляних намистин розміром з пшоно. Частина з них були чорними, інші – зеленуваті. Всі мали наскрізний отвір.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here