У Мексиці всередині піраміди знайшли ще одну

0
93

Археологи виявили ще одну структуру всередині відомої піраміди Кукулькана в стародавньому місті майя Чичен-Іца, повідомляє сайт мексиканського Національного інституту археології й історії. Нагадаємо, в минулому році під цією спорудою вчені знайшли озеро.

Завдяки використанню методу тривимірної томографії на постійному струмі нещодавно дослідники виявили заховану під зовнішнім шаром 20-метрової піраміди структуру висотою 13 метрів. Вона виявилася менше структури, яка, як припускали раніше дослідники, могла бути прихована всередині. За словами вчених, внутрішня піраміда була побудована в період з 550 за 800 р. н.е. Середній шар, що відокремлює маленьку піраміду від зовнішнього шару, був зведений в період з 800 по 1000 рр. до н. е. Найбільша структура була споруджена в період з 1050 по 1300 рр.

Отримана фахівцями тривимірна карта показала, що структури не зовсім вирівняні відносно один одного. За словами дослідників, шари нагадують матрьошки. Вчені вважають, що рання структура мала вівтар і сходи, що ведуть до нього. Зведення додаткових шарів могло бути пов’язане з різними факторами, наприклад з погіршенням зовнішнього вигляду споруди або з змінами у правлячій еліті.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here