У Москві виявлено скарб XVIII століття

0
47

Кілька десятків мідних монет XVIII століття були знайдені у Вознесенському провулку в Москві. Зараз старовинні гроші передані спеціалістам для оцінки.

«Монети очистять, оброблять, визначать всі номінали. За ними можна дізнатися, які монетні двори їх виробили, звідки прийшли ці монети, прослідити торгові зв’язки», — розповів головний археолог Москви Леонід Кондрашов.

За його словами, монети знайдені в комі землі, але, імовірно, вони знаходилися в гаманці або мішечку, котрий гнив далеко. Після оцінки монети передадуть в Музей Москви.

Скарб виявили під час робіт по прокладці нових комунікацій в рамках програми «Моя вулиця». Раніше, в ході благоустрою Тверській, були знайдені фрагмент білокам’яній арки та частина огорожі Пристрасного монастиря. Крім того, будівельники наткнулися на залишки дерев’яної бруківки XVII–XVIII століть. Збереглися частини чотирьох ярусів. Всі вони складаються з настилів (полубревен) і поздовжніх лаг (балок). На верхньому настилі виявлені сліди дії вогню (пожежа XVIII століття). При розчищенні мостовий в шарах між ярусами археологи знайшли фрагменти белоглиняной і чернолощеною посуду, міднолиті гудзики-гирьки, натільний хрест, обрізки шкіряних виробів, деревне тлін і вугілля. Поряд з бруківки також були виявлені фрагменти керамічних судин того ж періоду і унікальний інструмент фальшивомонетника часів царя Олексія Михайловича. Це так званий маточник. З нього робили відбиток на штемпелі, а вже з відбиток штемпеля переносили на самі монети.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here