У Росії представили створюваний з допомогою 3D принтера безпілотник

0
96

Об’єднана приладобудівна корпорація показала на «Иннопроме-2016» перший в Росії безпілотний літальний апарат, повністю виготовлений по технології 3D-друку. Виробництво такого безпілотника займає близько одного дня, а його складові частини перед запуском збираються, як конструктор, протягом 15-20 хвилин.

Новий БЛА здатний нести на борту відеоапаратуру і виконувати різні завдання, пов’язані з розвідкою та моніторингом територій. Набір силових елементів планера (фюзеляж, крила і хвостове оперення) виконаний як одне ціле з обшивкою апарату, що дозволило добитися зниження ваги, надати необхідну жорсткість конструкції, а також забезпечити високі аеродинамічні характеристики.

«Застосування адитивних технологій дозволяє значно прискорити і здешевити процес створення нового виробу і його серійного виробництва. Перевага цього літального апарату полягає в тому, що будь-яку деталь можна оперативно виготовити навіть у польових умовах, – коментує заступник генерального директора ОПК Сергій Скоков. – «Безпілотник, розроблений нашим КБ «Луч», успішно пройшов льотно?конструкторські випробування, довівши ефективність використання технологій 3D-друку в даній області».

За його словами, за допомогою таких апаратів може бути реалізована концепція групового використання безпілотників для вирішення різних бойових завдань без оглядки на ризики пошкодження і втрати машин.

Безпілотник здатний вести роботу в радіусі до 50 км. Він оснащений двигуном вітчизняного виробництва, важить менше 4 кг, а розмах крил становить 2,4 м.

«Ще одна особливість цього безпілотника – розташування гвинта. Традиційно він знаходиться на носі або в хвостовій частині літака. В даному випадку гвинт знаходиться по центру апарату, кріпиться на саму балку і обертається навколо неї. Таке рішення дає переваги з аеродинамічною точки зору», – говорить Сергій Скоков.

Дивитися відео створення і випробування безпілотника

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here