У Шотландії знайдений скарб із ста срібних артефактів

0
80

Археологи виявили в Шотландії скарб, що складається зі ста срібних предметів, серед яких виявилися монети, браслети і брошки. Всі артефакти були датовані IV – V ст. н. е.

Предмети були знайдені в полі, де понад 170 років тому кілька робочих виявили три майстерно зроблених срібні прикраси. В цьому ж місці раніше археологи розкопали два кола з каменів, один з яких датований періодом неоліту, другий – бронзовим століттям (1670 – 1500 рр. до н. е.).

Дослідження поля на північному сході Шотландії почалося з допомогою металошукачів в 2013 році. Вже на другий день фахівцям вдалося знайти три римські срібні монети, а також частина срібного браслета і кілька гнутих шматочків срібла. Протягом наступних 18 місяців археологи витягли із землі вже близько ста предметів. Серед знахідок виявилися фрагменти срібної чаші, ручки ложок, пряжка, а також підвіска у вигляді півмісяця з кільцями.

За словами дослідників, деякі об’єкти, без сумніву, належали представникам місцевої еліти. Монети в той період не карбувалися в Шотландії. Вони були привезені з інших провінцій Римської імперії. Деякі шматочки срібла, ймовірно, використовувалися в якості грошей.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here