У США задумалися над створенням плазмових бомб

0
25

У ВПС США розглядають ідею застосування плазмових бомб для поліпшення передачі сигналів на великі відстані, повідомляє New Scientist.

Давно відомо, що вночі передача сигналу здійснюється краще, ніж вдень. У нічний час іноді вдається піймати сигнали радіостанцій, які вдень не чути. Це пов’язано із змінами в іоносфері – шарі заряджених часток в атмосфері, що починається на висоті 60 км. Із-за того, що Земля кругла, сигнали від наземних станцій стають слабкими через кілька десятків кілометрів. Однак якщо сигнал буде відображатися спочатку від іоносфери, а потім від землі, то він зможе подолати більшу відстань. Вночі заряджених частинок в іоносфері більше, ніж вдень, тому сигнал від неї відбивається в цей час краще.

У ВПС США планують використовувати невеликі супутники, які будуть випускати іонізований газ прямо в іоносферу. Крім поліпшення зв’язку цей метод дозволить зменшити негативний вплив сонячного вітру на системи GPS, а також ускладнить передачу сигналів від супутників противника.

В даний час інженерам належить вирішити два завдання. По-перше, необхідно створити досить маленький генератор плазми, який би помістився в надмалих супутник типу cubesat розміром 10х10х10 див. Крім того, дослідники повинні будуть вирішити проблему контролю над розсіюванням плазми.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here