У цирку Карфагена використовували системи охолодження

0
167

Археологи з Тюбінгенського університету повідомили про виявлення всередині цирку в Карфагені споруди, яке могло використовуватися в якості кондиціонера під час перегонів, повідомляє Haaretz.

Вчені досліджували частина цирку, яка називалася у римлян «spina». Вона являє собою центральну смугу між двох доріжок, по яких бігли запряжені у вози коні. Часто цю вузьку платформу прикрашали скульптурами. Під час вивчення центральної частини цирку стародавнього Карфагена німецькі фахівці виявили, що в цьому місці був використаний особливий водонепроникний будівельний розчин, виготовлений із застосуванням подрібненої кераміки. На думку вчених, ймовірно, тут знаходилися резервуари з водою, яка розбризкувалася на колісниці. Схожі басейни раніше були знайдені в цирку Максенція, розташованого на околиці Риму. Однак як саме подавалася вода, невідомо. Можливо, охолоджували водою тільки колеса рухаються з високою швидкістю колісниць.

Цирк в Карфагені, був другим за величиною цирком в Римській імперії. Він поступався тільки Великому цирку (Circus Maximum) в Римі. Згідно з проведеним у 1970-х рр. дослідженнями, цирк в Карфагені досягав у довжину 500 метрів, він був на 80 метрів коротше Великого цирку. Ширина Карфагенського цирку становила 77 метрів.

Circus Maximum
Circus Maximum

Відомо, що Великий цирк в Римі міг вмістити понад 150 тис. осіб. Місткість цирку в Карфагені, мабуть, було трохи менше.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here