У Туреччині виявлені дві 8-тисячолітні жіночі фігурки

0
85

Дві добре збережені фігурки, що зображують оголених жінок, були виявлені польськими археологами в районі стародавнього поселення Чатал-Хююк в центральній частині Туреччини, повідомляє PAP.

Обидві фігурки були знайдені недалеко один від одного. Вони знаходилися всередині будинку, побудованого в 6300 – 6100 р. до н. е. Нагадаємо, про одну з фігурок Zele.ru вже писала раніше. Фігурки лежали на платформі, що прилягає до внутрішньої сторони стіни, яка була створена з глинобитної цегли, покритого білою штукатуркою.

Менша за розміром фігурка має висоту близько 7 див. Вона важить всього 55 р. Вона відрізняється більш ретельної опрацюванням деталей. Виготовлена вона з вапняку. Друга фігурка досягає у висоту 17 див. Вона важить близько 1 кг. Ця фігурка зроблена з мармуру.

8-тысячелетние женские фигурки

На території Чатал-Хююк до цього знаходили і інші фігурки, однак обидві знахідки можна вважати унікальними з-за хорошою схоронності і матеріалу, з якого вони були зроблені. Раніше тут були виявлені глиняні фігурки, у більшості з яких були пошкоджені голови. Крім того, до теперішнього часу схожі фігурки знаходили в шарі серед сміття, а не всередині будинку. Як вважають дослідники, фігурки могли ставитися до двох могил, розташованих праворуч від платформи: жителі поселення Чатал-Хююк ховали померлих під підлогою своїх будинків, продовжуючи жити в них. Кімната, в якій були знайдені фігурки, розташовувалася в східній частині великого будинку площею близько 40 кв. м. Він був значно більше будь-якого іншого будинку того ж періоду. Скоріше всього, це була особлива частина будинку, не призначена для утилітарних цілей.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here