В Англії знайдено майстерно декорований римський ремінь

0
83

Археологи з Лестерського університету під час розкопок кладовища пізнього періоду Римської імперії виявили недалеко від Лестера серед 83 поховань могилу, в якій був знайдений майстерно декорований ремінь.

Подібні ремені, за словами дослідників, могли носити римські солдати або посадові особи. Фахівці датували знахідку другою половиною IV – початком V ст. н. е. Від ременя збереглися пряжка, платівка і кінцева частина. Елементи ременя знаходилися в районі пояса померлого. Пряжка була прикрашена зображеннями голів дельфінів, а металевий кінчик ременя фігурами лежать собак. За словами археологів, такі ремені носили на північному сході сучасної Франції, Бельгії та в районі східних кордонів Римської імперії.

римский ремень

Власнику ременя на момент смерті було-36 – 45 років. У чоловіка було слабке здоров’я в дитинстві, але в дорослому віці він був, мабуть, забезпеченою людиною.

римский ремень

В районі лівого передпліччя чоловік мав ушкодження, яке залечилось. Тим не менш каліцтво послабило його зап’ястя. Ймовірно, пошкодження було викликано парированием удару під час бою. Крім того, у чоловіка була порушена робота м’язів в районі правого плеча.

римский ремень

Такі порушення могли бути викликані їх перенапруженням, коли людина кидав або піднімав предмети. На думку дослідників, чоловік міг служити в римській армії, а потім став важливим чиновником.

римский ремень
римский ремень
римский ремень

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here