В Арктиці знайшли секретна метеорологічна станція нацистів

0
72

Російські вчені виявили в Арктиці залишки секретної метеорологічної станції, створеної німцями під час Другої світової війни. Станція під назвою «шукач скарбів» (Schatzgraber) розташовувалася на острові Олександра, входить до складу архіпелагу Земля Франца-Йосипа.

За час експедиції, що тривала з серпня по жовтень, дослідникам вдалося знайти близько 500 артефактів, в тому числі військову форму, боєприпаси, метеорологічні прилади, предмети побуту та особисті речі.

Деякі предмети були датовані 1942 роком. Ряд об’єктів мали нацистську символіку.

«До цього часу існували лише письмові свідчення перебування тут німців. Тепер ми знайшли речові докази», – говорить Євген Єрмолов з проекту Російський Арктичний національний парк.

метеорологическая станция нацистов

Не всі артефакти збереглися в суворих умовах Арктики. Шкіра, дерево і тканина добре збереглися, проте металеві об’єкти сильно постраждали під вологої холодної середовищі.

метеорологическая станция нацистов

Метеорологічна станція німцям була необхідна для забезпечення навігації кораблів і підводних човнів під час рейдів по Північному морському шляху. Вона була побудована в 1943 році в 500 метрах від берегової лінії на висоті 30 метрів над рівнем моря. Станція працювала з вересня 1943 по липень 1944 року. Тут знаходилися кілька будинків-бункерів і бліндажів. До липня 1944 року станція передала понад 700 метеосводок.

За словами дослідників, коли персонал станції зіткнувся з нестачею продуктів, він захворів на трихінельоз із-за вживання в їжу білого ведмедя. Метеорологи були евакуйовані, а сам табір знищений.

Знахідки будуть доставлені в Архангельськ для подальшого дослідження, а пізніше в цьому році предмети будуть показані публіці.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here