В Австралії знайдені останки мініатюрного сумчастого лева

0
91

Палеонтологи з університету Нового Південного Уельсу виявили в Австралії останки нового виду сумчастого лева, що жив близько 19 млн. років тому. Вчені назвали істота Microleo attenboroughi на честь відомого натураліста Девіда Аттенборо, повідомляє Sci-News.

Новий вид був описаний з фрагментів черепа і зубів. Тварина мала витягнуті кинжалообразные премоляри, які типові для всіх представників сімейства Thylacoleonidae, званих також сумчастими левами.

Останки хижака були виявлені на території Ріверслей в північно-західній частині штату Квінсленд.

Розміри Microleo attenboroughi були більш скромними в порівнянні з іншими представниками сумчастих львів, найвідоміший з яких Thylacoleo carnifex.

Microleo attenboroughi поступався за розмірами не тільки леву, але рисі. Мініатюрний сумчастий лев важив близько 600 р. За розміром він був не більше кольцехвостого кускуса.

Останки Microleo attenboroughi були знайдені у відкладеннях вапняку, що сформувалися на місці водойми в тропічних лісах.

Раніше в цих відкладах вже знаходили останки бандікут шести видів, поссумов, кенгуру, зубастих качконосів, коал, кажанів, риб, черепах, ящірок, пітонів і птахів.

Незважаючи на скромний розмір, Microleo attenboroughi був одним з найбільших м’ясоїдних, що мешкали в районі Ріверслей. Швидше за все, мініатюрний сумчастий лев вважав за краще займати верхній ярус тропічних лісів, поїдаючи комах, ящірок і птахів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here