В болоті знайшли двотисячолітній шматок масла

0
68

Десятикілограмовий шматок вершкового масла був виявлений торфорезами в одному з боліт в Ірландії. За словами представників Каванского музею, куди була передана знахідка, масло, можливо, ще їстівне. Від нього виходить специфічний запах, що нагадує запах гострого сиру. Вчені припускають, що вік шматка складає близько 2 тис. років. На думку фахівців, масло було жертвоприношенням богам.

Це не перша знахідка такого роду. Масло часто ховали в болоті для того, щоб витягти його пізніше. Проте в даному випадку власник масла, мабуть, не ставив метою дістати його через деякий час. Шматок масла знаходився на глибині 3,6 м. Як правило, на території Ірландії і Шотландії масло, що представляє собою м’яку субстанцію, поміщали в корзину або шкіряний мішок перед тим, як сховати його.

масло в болоте

Дослідники планують провести радіовуглецевий аналіз знахідки для точного визначення її віку.

Гарну схоронність масла забезпечили особливі умови: низька температура, низький вміст кисню і кисле середовище. У часи Середньовіччя в Ірландії масло вважалося шиком. Його використовували як засіб платежу для сплати податків.

масло в болоте

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here