В Галілеї виявлено 12-тисячолітня могила жінки-шамана

0
74

Ізраїльські археологи виявили в печері в Галілеї поховання, в якому знаходилися останки жінки-шамана, що жила близько 12 тис. років тому. Кістки покійної оточували 82 панцира черепах і безліч інших об’єктів, у тому числі крило орла, тазова кістка леопарда, свиняча нога і куприкова кістка корови, повідомляє Haaretz. Дослідники датували знахідки періодом Натуфийской культури. Знахідка була зроблена в містечку, що отримав назву Хилазон Тачтит.

За словами археологів, вік жінки на момент смерті становив 45 років. Вона була невеликого зросту – близько 1,5 м. Ймовірно, жінка страждала від різного роду захворювань, не кращим чином позначилося на її зовнішньому вигляді. Крім жінки-шамана в печері були знайдені останки ще 28 людей.

могила женщины-шамана

При створенні могили спочатку була викопана яма симетричної овальної форми. Стіни ями потім були обмазані глиною і покриті кам’яними блоками. Після цього дно було викладено великими каменями, між якими були поміщені панцирі черепах, черепашок, шматки вохри, базальтовий кубок, який, можливо, був розколотий під час ритуальної церемонії.

могила женщины-шамана

Потім могила була покрита кістками тварин, вже вжиті в їжу, та крем’яними інструментами. Вже після цього в могилу поклали останки жінки разом з кістками тварин, у тому числі, тазової кісткою леопарда. Нога свині знаходилася поруч з правою рукою жінки, тут же були знайдені два черепи куниці, куприк корови і людська ступня, яка була набагато більше ступні померлою. Потім останки були закриті великою кількістю кісток оленів і панцирів черепах. Зверху могилу закривав великий трикутний камінь. За словами дослідників, те, що в похованні було багато кісток молодих оленів свідчить про те, що жінка була похована навесні.

могила женщины-шамана

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here