В Грузії знайшли поховання з черепом на тарілці

0
87

Група грузинських та польських археологів під час розкопок в районі Бешташени на південно-сході Грузії виявили 16 поховань періоду пізньої бронзи і раннього залізного віку. Більшість могил були накриті зверху кам’яними брилами або насипами з каменів і грунту.

Найбільш цікавим для фахівців стало подвійне поховання, в якому були поховані чоловік і молода жінка. Їх тіла були позбавлені голови. В скелеті дослідники знайшли два наконечника від бронзових стріл. Один застряг у жінки в нозі. Другий знаходився в ребрах поруч із серцем. Очевидно, стріли були причиною загибелі жінки. Жінці було 17-25 років, чоловікові – 19-25 років. Поряд з їх скелетами перебували бронзовий сокиру, бронзова довга пластина з геометричними фігурами і керамічні судини. Обидва тіла лежали на правому боці в позі ембріона.

Ще одне цікаве поховання – жіноче поховання, в якому голова жінки віком 17-25 років була покладена на тарілку, оточену намистинами, невеликими судинами і погано збереглися металевими об’єктами.

Увагу фахівців привернула ще одне поховання з останками чоловіки. Він також був похований у позі ембріона. У могилах археологи знайшли прикрашений зображеннями оленів і коней сокиру завдовжки майже півметра, бронзові й залізні наконечники стріл, рогу та кістки тварин, у тому числі свині.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here