В Індії зявиться найдовша річка

0
21

В Індії планують з’єднати всі великі річки. В рамках проекту будуть прокопані близько 30 великих каналів і побудовані 3 тис. дамб, повідомляє New Scientist.

Після того, як проект буде реалізований, в Індії з’явиться найдовша річка, яка буде в два рази довше Нілу. Це дозволить розгорнути води в бік посушливих районів країни.

За словами екологів, проект представляє небезпеку для навколишнього середовища. У результаті з’єднання річок прибережних зон може загрожувати ерозія, живої природи також буде завдано серйозної шкоди. Крім того, під час будівництва буде знищено 4100 гектарів лісу. Постраждає і Національний парк Панна, де мешкають тигри. З-за будівництва буде знищено десята частина парку – близько 58 квадратних кілометрів.

Ідея з’єднати річки в Індії не нова. Вона з’явилася понад 60 років тому. Проект передбачає з’єднання 14 річок на півночі країни і 16 у західній, центральній і південній частинах Індії. В результаті об’єднання річок з’явиться єдина мережа каналів і річок протяжністю близько 12,5 тис. км. Передбачається, що проект дозволить створити 35 млн. гектарів орної землі і побудувати гідроелектростанції загальною потужністю 34 ГВт.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here