В Ірландії знайдено найдавніший відполірований сокира

0
80

Археологи виявили в Ірландії найдавніший відполірований сокира. Артефакт був знайдений в поховання, вік якого становить понад 9 тис. років, повідомляє сайт Йоркського університету. Чоловік був кремований, а його останки були поховані на березі річки Шаннон на території сучасного графства Лімерік в 7530-7320 рр. до н. е. Це найдавніше поховання, знайдене на території Ірландії.

Поруч були знайдені ще кілька поховань більш пізнього періоду. Тут же було встановлено стовп, який, ймовірно, вказував на призначення цього місця. За словами археолога Еймі Літтл, це незвичайна практика для Європи того часу.

Мікроскопічний аналіз сокири показав, що він використовувався дуже короткий час або взагалі не використовувався. Дослідники припускають, що сокира відполірували спеціально для церемонії поховання. Крім того, він був навмисно затуплений, що, на думку вчених, могло символізувати смерть.

За словами д-ра Бена Елліотта, це особлива знахідка, оскільки вчені традиційно пов’язували появу подібних полірованих сокир з виникненням сільського господарства в Європі близько 6 тис. років тому.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here