В Італії знайшли этрусскую могилу зі скелетом в оковах

0
88

Археологи під час розкопок в Тоскані в Італії виявили давнє поховання, в якому знаходився скелет людини з кайданами на ногах і залізним кільцем на шиї. Вік останків дослідники оцінили в 2,5 тис. років, повідомляє Seeker.

За словами вчених, це перше етруське поховання зі скелетом в оковах. Незвичайна могила була знайдена в Популонии, етруську поселення, що розташоване на узбережжі. Поховання являло собою звичайну яму, викопану в прибережному піску. Як вважають археологи, останки належать чоловікові віком 20-30 років. Під його потилицею було виявлено темна пляма, яке, ймовірно, залишилося від дерев’яного предмета. Можливо, він був з’єднаний з кільцем на шиї. Не виключено, що кільце на шиї і кайдани на ногах були пов’язані мотузками. На пальці його лівої руки було металеве кільце, яке могло бути частиною пристрою, що утрудняє його пересування. Похований в могилі чоловік міг бути рабом або людиною, який був покараний за якусь провину.

Незважаючи на відсутність будь-яких відомостей, дослідники змогли датувати поховання V ст. до н. е. Вчені планують провести аналіз ДНК для того, щоб визначити страждав людина яким-небудь захворюванням і був він іноземцем або місцевим жителем.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here