В Ізраїлі знайшли один з найдавніших ритуальних обєктів

0
19

Ізраїльські археологи виявили на березі річки Кишон в долині Ізреел на півночі Ізраїлю кілька малюнків на шматках вапняку. За словами вчених, артефакти можуть бути найдавнішими ритуальними об’єктами на території Леванту, повідомляє The Times of Israel. Як вважають дослідники, камені використовувалися для запису зміни сезонів. Вік виявлених малюнків на шматках вапняку розміром з долоню становить 16,5 тис. – 23 тис. років.

На одному з каменів вчені знайшли зображення голови птиці, по-мабуть, лисого ібіса. На інших були вигравірувані різні орнаменти і геометричні фігури. Голова птиці має великий дзьоб і три пера на потилиці. На зворотному боці каменю видно глибокі лінії, що утворюють трикутники. Вік цього артефакту оцінюється в 16,5 тис. років.

древнее изображение ибиса

Лисий ібіс раніше мешкав у Центральній Європі, Північній Африці і на Близькому Сході, однак через знищення його природною середовища проживання і полювання зараз він зустрічається рідко. Птах занесений до списку видів, що знаходяться на межі зникнення. Зараз лисі ібіси зустрічаються, в основному, в Марокко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here