В протопланетном диску вперше виявлений метиловий спирт

0
76

За допомогою телескопа ALMA зареєстровано присутність органічних молекул метилового спирту (метанолу) в протопланетном диску навколо зірки TW Гідри, повідомляє ESO. Це перше виявлення цієї хімічної сполуки в молодому протопланетном диску.

Протопланетный диск навколо молодої зірки TW Hydrae – найближчий до нас з відомих об’єктів цього типу. Відстань до нього всього близько 170 світлових років, тому він є ідеальною мішенню для астрономів, які вивчають такі диски. Вважається, що чотири з гаком мільярда років тому приблизно також виглядав протопланетный диск, з якого згодом утворилася Сонячна система.

Метанол, похідна метану, – одне з найбільш складних органічних сполук, зареєстрованих в дисках. Виявлення її присутності в протопланетных об’єктах – важлива віха на шляху розуміння того, як саме органічні молекули з’являються на зароджуються планетах.

Більш того, метанол є будівельним блоком для більш складних утворень, що мають фундаментальне значення для зародження життя, таких, як складні амінокислоти. Таким чином, метанол відіграє найважливішу роль у формуванні органічних сполук, необхідних для виникнення життя.

Присутність газоподібного метанолу в протопланетном диску має ключове значення для астрохимии. В той час, як інші сполуки, що виявляються у космосі, утворюються тільки в рамках хімії газів, або в результаті поєднання газоподібного та твердого стану речовини, метанол є складним органічним з’єднанням, яке утворюється тільки в крижаній фазі в результаті реакцій на поверхні пилових зерен.

Спостереження газоподібного метанолу в поєднанні з інформацією про його розподіл приводять до висновку, що метанол утворився на крижаних зернах диску і потім поступово перейшов у газоподібний стан.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here