В районі Петри знайдено раніше невідому величезна споруда

0
68

Раніше невідоме величезна споруда ховається поруч з історичними пам’ятками древнього міста Петра в Йорданії. До такого висновку прийшли вчені, які проаналізували супутникові знімки високого дозволу, а також фотографії, зроблені безпілотником з висоти пташиного польоту.

Новий пам’ятник має довжину, яку можна порівняти з довжиною олімпійського стадіону, а його ширина в два рази більше (площа споруди становить 56х49 м), повідомляє National Geographic. Воно розташоване всього в 800 метрах на південь від центру стародавнього міста. Петра була побудована на перетині важливих торговельних шляхів. Її розквіт припав на II ст. до н. е.., а в кінці VII ст. н. е. місто спорожнів.

Археологічний парк Петри займає площу 264 кв. км, однак центр міста має площу всього 6 кв. км.

Виявлена на знімках споруда має невелику платформу, спочатку покриту кам’яними плитами. З східної боку внутрішньої платформи розташовувалися колони та сходи. На внутрішній платформі перебувало невеликий будинок розміром 8,5х8,5 м. Воно мало прохід із східного боку, який вів до сходів.

Подібні структури раніше не зустрічалися в Петрі. Можливо, споруда виконувала культову функцію. Хоча його розкопки раніше не проводилися, вчені припускають, що його почали будувати в середині II ст. до н. е., тобто раніше більшості монументів у Петра, будівництво яких велося з кінця I ст. до н. е. до II ст. н. е.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here