Вчені дізналися, як загинула австралопітек Люсі

0
107

Фахівці з Техаського університету в Остіні вважають, що особина австралопітека афарського, що отримала ім’я Люсі, яка загинула в результаті падіння з дерева. За словами дослідників, на її правої плечової кістки були знайдені характерні пошкодження. Скелет Люсі був виявлений дослідниками в 1974 році. Вважається, що вона жила 3,18 млн. років тому. Зараз Люсі – один з найбільш відомих предків людини.

З моменту виявлення останків цієї особини Australopithecus afarensіs у наукових колах виникали суперечки з приводу того, могла чи Люсі проводити частину свого життя лазячи по деревах.

Виявити тріщини в кістки вдалося після того, як її скелет був досліджений за допомогою комп’ютерного томографа високого дозволу, встановленого в Школі геофізичних досліджень в Остіні.

Вивчаючи останки Люсі, вчені помітили мережа тріщин на кінці її правої плечової кістки. За словами вчених, такі ушкодження можна отримати під час падіння, коли одна частина плеча ударяється об іншу.

Люсі, мабуть, впала з великої висоти – приблизно з 12 метрів. Вона повинна була падати зі швидкістю 15 м/с, враховуючи її невелика вага (27 кг) і зростання (близько метра). На думку дослідників, смерть австралопітека настала швидко. Ймовірно, Люсі добувала на деревах собі прожиток і використала їх в якості притулку в нічний час.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here