Вчені готуються до посадки Schiaparelli на Марс

0
71

16 жовтня 2016 року заплановано поділ демонстраційного десантного модуля Schiaparelli («Скіапареллі») і орбітального модуля TGO (Trace Gas Orbiter – орбітальний модуль) місії «Екзомарс-2016» на підльоті до кінцевої мети подорожі – до Марса. До цього протягом декількох днів модуль Schiaparelli буде орієнтований на Сонці, отримуючи необхідне тепло, щоб заощадити електроенергію для підтримки робочої температури після відділення від TGO.

За день до відділення всі системи Schiaparelli будуть включені та випробувані. Фахівці центру управління польотом підготують і завантажать у модуль коди програм для автономної роботи демонстраційного посадкового модуля під час його триденного пасивного польоту і подальшої шестихвилинної посадки.

17 жовтня, приблизно через 12 годин після відділення Schiaparelli, модуль місії «Екзомарс-2016» TGO зробить маневр виходу на орбіту Марса. Демонстраційний посадковий модуль Schiaparelli в свою чергу вийде на мінімальну відстань до планети і буде захоплений силою тяжіння Марса.

TGO почне свою наукову місію в кінці 2017 року, після року складних маневрів гальмування і переходу на кругову орбіту. Згодом він також буде виступати як ретранслятор сигналів, що передаються з ровера, який увійде до складу наступної місії – «Екзомарс-2020».

Демонстраційний посадковий модуль Schiaparelli протестує ряд технологій, що забезпечують контрольований спуск і посадку на Марс в рамках підготовки для майбутніх місій. На борту модуля є пакет наукової апаратури, яка буде записувати швидкість вітру, вологість, тиск і температуру під час посадки. Також апаратура отримає перші наукові дані по електричних полів на поверхні Марса, які в поєднанні з дослідженнями концентрації атмосферного пилу, забезпечать нове розуміння ролі електричних сил у процесі виникнення пилових бур.

Якщо розстикування 16 жовтня пройде штатно і виведення на орбіту 17 жовтня буде здійснено в запланованому режимі, то наступною операцією стане посадка Schiaparelli на поверхню Марса 19 жовтня 2016 року.

Російсько-європейська місія «Екзомарс-2016» стартувала 14 березня 2016 року запуском з космодрому Байконур ракети-носія «Протон-М» з космічним апаратом у складі орбітального модуля TGO і демонстраційного спускного модуля Schiaparelli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here