Вчені назвали найбільш довгоживучі хребетна тварина

0
79

Дослідники з Копенгагенського університету з’ясували, що найбільш довготривалим на Землі хребетним тваринам є гренландська полярна акула. Гренландські акули, що досягають в довжину більше 5 метрів, вважаються одними з найбільших акул. Незважаючи на це, про їх життя відомо не дуже багато.


Фото: Julius Nielsen

За словами дослідників з Копенгагенського університету, отримані в ході дослідження гренландських акул нові дані свідчать про те, що ці риби живуть не менше 270 років, що є рекордом для хребетних тварин.

Фото: Julius Nielsen
Фото: Julius Nielsen

Більше 50 років тому датський біолог Підлогу Марінус Хансен виявив, що гренландські акули виростають всього на пару сантиметрів за кілька років. Вчені тоді припустили, що тривалість життя цих акул може бути досить великою. Однак визначити вік гренландських акул, використовуючи традиційні методи, було неможливо.

Фото: Julius Nielsen
Фото: Julius Nielsen

Дослідники з Копенгагенського університету вирішили дізнатися вік спійманих примірників по вуглецю-14, присутнього в кришталику ока акули. Аналіз показав, що вік самої великої спійманої риби становить 272 – 512 років. На думку вчених, швидше за все, акулі близько 390 років. Найбільша акула, яку досліджували данські фахівці, досягала в довжину 5 метрів. Відомо, що гренландські акули досягають статевої зрілості тоді, коли досягають в довжину 4 метрів. Враховуючи цей факт, дослідники зробили висновок, що до розмноження гренландські акули готові у віці 156 років.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here