Вчені попередили про загрозу для баз на Місяці

0
65

Місяць є більш небезпечним об’єктом для майбутніх поселень, ніж вважалося раніше. До такого висновку прийшли вчені NASA, зіставивши знімки місячної поверхні, отримані апаратом LRO в різні періоди часу. За словами дослідників, астероїди бомбардують супутник Землі частіше, ніж передбачалося. Вчені підрахували, що кожен рік на Місяці утворюється в середньому 222 нових кратера діаметром не менше 10 метрів, що на третину більше попередніх оцінок. Як вважають фахівці NASA, падіння небесних тіл на місячну поверхню представляє серйозну небезпеку для майбутніх баз, де будуть жити астронавти.


Для Землі невеликі об’єкти не представляють серйозної загрози, оскільки навіть небесні тіла діаметром 25 метрів, швидше за все, вибухнуть і розпадуться у верхніх шарах атмосфери. Місяць же має дуже розріджену атмосферу (близько 100 молекул на кубічний сантиметр),

Крім того, після падіння небесного тіла на місячну поверхню попадають численні невеликі осколки, залишають на Місяці «шрами». Це відбувається в 100 разів частіше, ніж вважали вчені.

Таким чином, на думку дослідників, якщо кратери утворюються частіше, ніж ми думали, то поверхню Місяця повинна бути більш молодий, ніж передбачалося.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here