Вчені придумали, як боротися з залишками шампуню

0
97

Ємності з шампунем після використання, як правило, зберігають велику кількість миючого засобу. Витягти залишки з пляшки складно, оскільки вони прилипають до дна. Вчені з університету штату Огайо запропонували рішення даної проблеми. На їхню думку, на дно пляшки можна нанести особливе покриття, яке буде сприяти зісковзуванню залишків шампуню або іншого миючого засобу.

Вчені запропонували покрити пляшку зсередини мікроскопічними Y-подібними структурами, які будуть створювати повітряні кишені під шаром шампуню. Y-образні структури дослідники створили з наночастинок кремнію. Фахівці вважають, що новий метод буде успішно працювати і з таким широко розповсюдженим у виробництві ємностей для харчових продуктів пластиком, як поліпропілен.

За словами дослідників, кетчуп і соуси легше витягти з пляшки, ніж шампунь, оскільки вони складаються в основному з води. Молекули води більше «прилипають» один до одного, ніж до стінок контейнера. Поверхнево-активні речовини мають низький поверхневий натяг, тому прилипають до пластику швидко.

Фахівці з університету штату Огайо запропонували наносити на поліпропілен наночастинки кремнію методом розпилення разом з невеликою кількістю розчинника. Висота одержаних структур досягає кілька мікрометрів. Такий спосіб, за словами вчених, не набагато здорожить вартість пляшок.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here