Вчені спостерігали нападу горил групами

0
70

Вчені зафіксували групові напади горил на своїх родичів. Дослідники вивчали гірських горил в дослідницькому центрі Карисоке в Руанді, коли помітили, як кілька приматів, об’єднавшись у групу, з невідомих причин атакували окремих особин, повідомляє Phys.org. Фахівцям вдалося зареєструвати три подібних випадки. Про напади «банд» горил раніше вченим повідомили кілька свідків.

Згідно усталеній думці, горили досить миролюбні, незважаючи на свій грізний вигляд. Зазвичай вони не вступають в конфлікт зі своїми родичами. Але іноді між ними все ж відбуваються сутички, які можуть закінчитися загибеллю одного із суперників. Раніше вважалося, що горили з’ясовують стосунки без допомоги родичів. Однак, як з’ясувалося, ці примати можуть влаштовувати групові нальоти, нападаючи на одного або двох особин.

Першу атаку дослідники спостерігали в 2004 році. Як повідомили бачили напад, бійка сталася несподівано. Самець горили, якого вчені назвали Иншути, наблизився до перебувала поблизу групі горил, якої фахівці дали назву Битсми. Незважаючи на те, що горили кілька разів відганяли його, Иншути не залишав спроб зав’язати знайомство». Раптом одна з горил закричала. Спостерігачі не змогли визначити, чи був це Иншути або одна з горил групи.

Після цього три самці стали переслідувати Иншути. Коли вони повалили Иншути на землю, до трьох переслідували горил приєдналися інші, в тому числі самки і молоді особини. Головний самець схопив Иншути зубами і почав його трясти як бійцівська собака. Бійка тривала кілька хвилин. Вона закінчилася так само несподівано, як і почалася. Нападники пішли, а поранений Иншути ретирувався в ліс.

Згодом вчені спостерігали ще два схожих нападу на Иншути і ще одного самця. Поки дослідники не знають, що змусило горил вести себе таким чином.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here