Вчені створили міцний і легкий матеріал на основі графену

0
107

Група вчених з Массачусетського технологічного інституту створила легкий і міцний матеріал з графенових лусочок. Як відомо, графен вважається найміцнішим на сьогоднішній день матеріалом, однак перетворити його в тривимірну форму вважалася складним завданням.

Щільність нового матеріалу в 20 разів менше щільності сталі, при цьому він виявився міцніше сталі в 10 разів.

прочный и легкий материал на основе графена

Для отримання матеріалу фахівці здавили невеликі “лусочки” графену при високій температурі. За словами вчених, вийшла тривимірна структура чимось нагадує деякі корали. Створити матеріал високої міцності вдалося завдяки певному розташуванню “лусочок” в просторі. Особливої конфігурації вдалося домогтися за допомогою високоточного 3D принтера.

Крім того, нове дослідження, проведене фахівцями з Массачусетського технологічного інституту, спростувало висунуте іншими групами вчених припущення, згідно з яким існує можливість створення з графена твердих тривимірних об’єктів, більш легких, ніж повітря. Передбачалося, що такі матеріали можуть бути використані в якості заміни гелію в кулях. За словами дослідників з Массачусетсу, при такій низькій щільності матеріал просто не витримав би тиску навколишнього повітря і зруйнувався б.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here