Вчені відновили зовнішність єгиптянки-ласуни

0
87

Австралійські вчені з Мельбурнського університету відновили вигляд стародавньої єгиптянки. Для реконструкції дослідники використовували комп’ютерну томографію і 3D друк.


Sculpture: Jennifer Mann. Picture: Paul Burston

Дівчина отримала ім’я Меритамун, то є улюблена богом Амуном. Вигляд єгиптянки був відновлений за муміфікований голові, яка зберігалася в Мельбурнському університеті. Яким чином вона потрапила до університету, в даний час невідомо. Голова знаходилася в цокольному поверсі медичного факультету. Про її існування не знали близько ста років.

Sculpture: Jennifer Mann. Picture: Paul Burston
Sculpture: Jennifer Mann. Picture: Paul Burston

За словами вчених, дівчина страждала запаленням зубів, що могло бути пов’язане із зайвою споживанням цукру. Меритамун могла жити після періоду правління Олександра Македонського, завдяки якому, як вважається, цукор став популярним в Єгипті. Однак поганий стан її зубів можна також пояснити споживанням меду. Мумія була загорнута в полотно високої якості, що свідчить про те, що вона, ймовірно, була з родини, що мала високий соціальний статус. Вчені поки чекають на результати радіовуглецевого аналізу, який дозволить більш точно визначити її вік. Експерти припускають, що вона могла жити і 3,5 тис. років тому.

Paul Burston
Paul Burston

Дівчині було 18-25 років. На думку дослідників, її зростання було близько 1,6 м. Фахівці вважають, що вона страждала анемією. Це видно по змінам в кістковій тканині. Можливо, анемія була пов’язана з такими захворюваннями, як bilharzia або малярія, поширеними в регіоні. Оскільки інша частина її тіла не збереглася, причину її смерті складно встановити.

Зачіску для Меритамун вчені запозичили у інший мумії Леді Рай (Lady Rai), яка жила в 1570-1530 рр. до н. е.

Paul Burston
Paul Burston
Paul Burston
Paul Burston

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here