Вчені вивчили самий маленький астероїд

0
99

Група вчених з університету арізони описали найменший з відомих астероїдів, що спостерігаються наземними телескопами. Діаметр цього об’єкта становить всього 2 метри. За словами дослідників, вивчення невеликих астероїдів, подібних до 2015 TC25, має особливе значення, оскільки про ці об’єкти науці мало що відомо.

2015 TC25 – один з найяскравіших навколоземних астероїдів. Він відображає близько 60% падаючого на нього світла. Об’єкт був досліджений чотирма наземними телескопами під час його максимального зближення з нашою планетою. Астероїд пройшов на відстані 128 тис. км від Землі, що в 3 рази менше відстані від Землі до Місяця.

Радарні спостереження показали, що поверхня 2015 TC25 нагадує поверхню обритов – метеоритів, що містять, переважно, силікати, що утворилися в безкисневому середовищі при високих температурах. Лише один з тисячі падаючих на Землю метеоритів відноситься до цього класу.

«Вперше ми змогли отримати дані оптичних, інфрачервоних телескопів і радіотелескопа про такому невеликому астероїд, який, по суті, є метеороидом», – говорить Вишу Редді з університету арізони. – «Можна розглядати його як потенційний метеорит, який поки не увійшов у атмосферу і не впав».

Вивчення 2015 TC25 також показало, що цей об’єкт не має реголіту, пухкого шару, який покриває більшість великих астероїдів. Крім того, було виявлено, що 2015 TC25 – один з найбільш быстровращающихся навколоземних астероїдів. Один оборот він здійснює за дві хвилини.

Дослідники припускають, що 2015 TC25 може представляти собою відколовся в результаті зіткнення шматок від астероїда 44 Nysa – великого об’єкта, який міг би накрити весь Лос-Анджелес.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here