Вчені знайшли доказ транспортування води астероїдами

0
61

Вчені виявили у знайденому в Антарктиді метеориті крупиці опала – минералоида, утворення якого пов’язане з присутністю води. На думку дослідників, знахідка доводить, що метеорити могли принести на Землю воду й сприяти появі на нашій планеті життя.

Опал, часто використовується для виготовлення прикрас, складається з кремнію і містить до 30% води. Його не знаходили ні на одному астероїді. До теперішнього часу опал у вигляді кристалів тільки одного разу знайшли в метеориті марсіанського походження.

Метеорит, який вивчали фахівці, був частиною поверхневого шару астероїда. Об’єкт отримав позначення EET 83309. Він включав фрагменти інших метеоритів, що свідчить про те, що батьківський астероїд випробував зіткнення з безліччю інших об’єктів. Вчені вважають, що під час деяких таких зіткнень на поверхню астероїда міг потрапити водяний лід, що сприяло утворенню опала. За словами дослідників, відкриття підтверджує гіпотезу, згідно з якою астероїди можуть «транспортувати» велика кількість водяного льоду.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here