Вчені знайшли майже ідеально круглу зірку

0
58

Зірки не є досконалими сферами. При обертанні вони стискаються під вплив відцентрової сили. Вченим з Інституту Макса Планка з дослідження Сонячної системи і Геттінгенського університету знайшли повільно обертається зірку, яку можна назвати майже ідеальною сферою. Зірка знаходиться на відстані 5 тис. світлових років від Землі.

За словами німецьких астросейсмологов, різниця між екваторіальним та полярним радіусами у цієї зірки складає всього 3 км. Це порівняно мало, якщо врахувати, що її середній радіус складає 1,5 млн. км

Таким чином, можна вважати, що зірка під назвою Kepler 11145123 є самим круглим у Всесвіті об’єктом природного походження із всіх виміряних вченими. Для порівняння період обертання Сонця складає 27 днів, його екваторіальний радіус на 10 км більше полярного. Середній радіус Сонця приблизно в два рази менше середнього радіусу Kepler 11145123. У разі Землі різниця між екваторіальним та полярним радіусами досягає 21 км.

Близьку до досконалої форму Kepler 11145123 можна пояснити її повільним обертанням навколо своєї осі. Зірка обертається в три рази повільніше Сонця.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here