Вчені знайшли ще одну суперземлю

0
60

Міжнародна група астрономів виявила суперземлю, яка обертається навколо своєї зірки – червоного карлика Gliese 536 – на відстані 33 світлових роки від нас, повідомляє Sci-News. Маса Gliese 536, відомої також під позначенням GJ 536 і HD 122303, в два рази менше маси Сонця. Цей червоний карлик представляє особливий інтерес для вчених, що займаються пошуком землеподібних планет, так як вона має низьку активність і відрізняється повільним обертанням навколо осі (45 днів).

Планета обертається навколо зірки з періодом 8,7 дня, знаходячись від неї на відстані 0,067 а.е. За словами дослідників, кам’янисті планети зазвичай не існують поодинці. Астрономи сподіваються виявити в майбутньому в цій системі і інші планети.

Як вважають вчені, планета Gliese 536b знаходиться надто близько до зірки для того, щоб її можна було розглядати як потенційно населену. Згідно з оцінками астрономів, планета має температуру поверхні 70-214 градусів Цельсія. У випадку з Gliese 536, як вважають фахівці, потенційно населені планети повинні мати період обігу від 20 до 40 днів.

Gliese 536b була виявлена спектрографом HARPS на 3,6-метровому телескопі в Обсерваторії Ла-Силья ESO.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here