Вчені знайшли вівтар канонізованого норвезького короля

0
120

Археологи виявили основу дерев’яної церкви і вівтар, де, як вважають вчені, помістили в раку останки короля Норвегії Олафа Харальдссона, одного з найбільш шанованих святих в Скандинавії. Згідно із записами історика Сноррі, Олав Харальдссон був убитий в 1030 році, його тіло було поховане в Тронхеймі (Нидаросе).

Місцеве населення незабаром після його смерті повідомляло про численні знамення і чудеса, пов’язані з королем. Через рік труну з останками Олафа був піднятий з землі і розкритий. Повідомлялося, що його тіло таємничим чином добре збереглося. Незабаром він був зарахований до лиця святих. Останки Олафа були поміщені на вівтар у церкві Святого Клемента, яка була побудована самим Олафом за кілька років до своєї загибелі. Пізніше мощі Святого Олафа були перевезені в іншу, більш містку, церква.

Церква Святого Клемента була зруйнована, а її місцезнаходження залишалося до цього часу невідомих. Археологи з Норвезького інституту культурної спадщини під час розкопок знайшли кам’яний фундамент дерев’яної церкви, яка, на думку дослідників, і є та сама церква Святого Клемента. Проведене вченими датування показало, що вона була побудована за часів Олафа. В ході робіт фахівці також знайшли невелику прямокутну кам’яну платформу з східної сторони споруди. На думку вчених, це може бути вівтар, на який поклали труну Святого Олафа в 1031 році. Поруч був знайдений невеликий колодязь.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here