Вчений довів правдивість легенди про напад угрів на коней

0
64

У XIX столітті відомий німецький учений Олександр фон Гумбольдт описав битву між кіньми і електричними вуграми, яка сталася в районі Амазонки. За його словами, вугри висовувалися з води і атакували коней, намагаючись на них залізти. Довгий час цей розповідь вважався перебільшенням. Однак біолог Кеннет Катання з Університету Вандербільта підтвердив правдивість цієї історії.

Учений виявив, що при певних умовах електричні вугри, загнані в кут, можуть нападати на об’єкти, частково занурені у воду. Вони висовуються з води, намагаючись торкнутися супротивника нижньою частиною свого тіла, супроводжуючи рухи потужними електричними розрядами. Подібна поведінка дослідник зміг спостерігати в лабораторному акваріумі, де містилися вугри. Відбувається він записав на камеру. Для наочності вчений використовував пластикову руку і пластикову голову алігатора, покриті металевою смужкою і мережею світлодіодів. Світлодіоди починали світитися при проходженні електричних імпульсів.

За словами дослідників, подібні атаки вугрів дуже ефективні. Гумбольдт писав, що 19 березня 1800 року два коні були паралізовані і потонули протягом перших п’яти хвилин після нападу вугрів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here