Венера могла бути жилої

0
70

Венера зовсім не схожа на нашу Землю. Ця планета гаряча, і вона загорнута в щільні токсичні хмари. Однак так було не завжди, вважають фахівці з Планетологического інституту США в Тусоні. Проведене вченими комп’ютерне моделювання показало, що один або два мільярди років тому Венера не так вже сильно відрізнялася від нашої планети. Можливо, що Венера навіть була живою, повідомляє New Scientist.

Дійсно, якщо подивитися на ці дві планети, то між ними є багато спільного. Так Венера і Земля за розміром не сильно відрізняються один від одного, вони мають приблизно таку ж щільність. Ці дві планети сформувалися близько один від одного, що дозволяє припустити, що вони створені з одного матеріалу. Венера має незвично високе співвідношення дейтерію до атомів водню, що говорить про те, що коли-то на ній була велика кількість води, яка несподівано з часом зникла.

Вчені створили чотири кліматичних моделей Венери. Кожна версія відрізнялася від іншої кількістю сонячного випромінювання, яке могла отримувати в минулому планета. Комп’ютерна модель Венери з минулого також отримала покривав 60% території планети мілководний океан, обсяг якого становив десяту частину земного океану. Моделювання показало, що на Венері могла бути помірна температура. Планета могла бути покрита щільними хмарами. Іноді на Венері міг йти навіть невеликий сніг.

Якщо раніше на планеті і було життя, то тепер її існування на Венері швидше за все неможливо, вважають дослідники. Океан з-за високої температури просто «википів», а вулкани значно змінили ландшафт близько 715 млн. років тому. Для зародження життя на Венері були всі умови, вважають вчені. Рідка вода теплого океану перебувала в контакті з органічними молекулами.

За словами дослідників, щоб підтвердити правдивість гіпотези, під час таких місій до Венери необхідно сконцентрувати зусилля на пошуку можливих слідів процесів ерозії, пов’язаних з водою, в районі екватора.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here