Відкрита гігантська планета-татуїн

0
26

Вчені виявили гігантську екзопланету, що знаходиться в подвійній системі, на зразок тієї, в якій існувала планета Татуїн з кіноепопеї «Зоряні війни».

Об’єкт отримав позначення Kepler-1647 b, повідомляє сайт університету Сан-Дієго. Планета розташована на відстані 3,7 тис. світлових років у сузір’ї Лебедя. Її вік можна порівняти з віком Землі – близько 4,4 млрд. років.

Зірки, що входять в подвійну зоряну систему, нагадують наше Сонце. Одна з них трохи більше нашої зірки, друга – трохи менше. Радіус і маса планети Kepler-1647 b приблизно такі ж, як у Юпітера. Об’єкт робить один оборот навколо своєї батьківської зірки кожні 1107 днів. Таким чином, ця планета має найдовший період обертання серед усіх екзопланет, виявлених за допомогою транзитного методу. Розрахунки показали, що Kepler-1647 b знаходиться в потенційно населеної зоні. Тим не менш, планета, як і Юпітер, є газовим гігантом, що робить малоймовірним існування на ній життя. Проте планета може мати супутники, умови яких дозволяють підтримувати життя.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here