Відкрита найдальша карликова планета

0
52

Міжнародна група астрономів виявила нову карликову планету, що знаходиться за орбітою Нептуна. Діаметр об’єкта становить близько 700 км. Він має одну з найдовших орбіт серед карликових планет. Об’єкт отримав позначення 2015 RR245. Карликова планета була виявлена телескопом Канада-Франція-Гаваї, розташованому на вершині вулкана Мауна-Кеа на Гаваях.

Вперше об’єкт був помічений у лютому 2016 року на знімках, зроблених в рамках програми OSSOS у вересні 2015 року. За словами астрономів, карликова планета може віддалятися від Сонця на відстань більш ніж в 120 раз перевищує відстань між Землею і Сонцем.

Більшість карликових планет в далекому минулому були або знищені, або викинуті з Сонячної системи. RR245 – одна з небагатьох карликових планет, яким вдалося вижити. Об’єкт в даний час знаходиться в компанії десятків тисяч невеликих транснептунових об’єктів. RR245 рухається по дуже витягнутій орбіті вже на протязі не менше 100 млн. років. У найближчій до Сонця точці орбіти карликова планета опиниться в 2096 році. Тоді від зірки її буде відокремлювати 5 млрд. км (34 а.е.).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here