VLT зазирнув углиб Оріона

0
68

З інфрачервоним приймачем ESO HAWK-I, встановленим на Дуже Великому Телескопі (VLT) в Чилі, отримані найглибші на сьогодні знімки центральної частини туманності Оріона. На них виявлено приблизно вдесятеро більше коричневих карликів та ізольованих об’єктів планетної маси, ніж було відомо раніше. Це відкриття ставить під питання общераспространенный сценарій зореутворення в Оріоні.

Знаменита Туманність Оріона простягається приблизно на 24 світлових року. Із Землі його видно неозброєним оком у вигляді туманної плями в сузір’ї Оріона, в районі «меча». Як і деякі інші туманності, туманність в Оріоні відчуває вплив потужного ультрафіолетового випромінювання великого числа народжених в ній гарячих зірок; в результаті газ туманності ионизуется і починає яскраво світитися.

вглубь Ориона

Відносна близькість Туманності Оріона робить її ідеальною лабораторією для розуміння процесів зореутворення, для визначення кількості утворюються зірок різних мас.

Нові спостереження несподівано виявили величезну кількість дуже маломасивних об’єктів, набагато більшу, ніж в інших більш близьких і менш активних областях зореутворення.

вглубь Ориона

Спостереження свідчать про те, що об’єкти планетного розміру можуть виявитися набагато більш численними, ніж прийнято вважати. Поки ще не існує технічної можливості спостерігати такі об’єкти у великих масштабах, але це стане одним із завдань майбутнього Європейського Надзвичайно Великого Телескопа (E-ELT), який, як планується, почне роботу в 2024 році.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here