Виявлена «компактна» подвійна система з гігантськими планетами

0
138

Група астрономів з Інституту Карнегі виявила три гігантські планети в подвійній зоряній системі, що складається із зірок, сильно нагадують наше Сонце.

Навколо однієї зірки звертаються дві планети, ще одна планета обертається навколо другої зірки. Це сама «щільно упакована» подвійна система з усіх відомих ученим. Одна з зірок отримала позначення HD 133131A, друга – HD 133131B.

Одна з планет, що обертаються навколо HD 133131A, має масу, що у 1,5 рази перевищує масу Юпітера, маса другий становить трохи більше половини маси Юпітера. Маса третьої планети в 2,5 рази більше маси Юпітера.

Дві зірки знаходяться один від одного на відстані всього 360 а.е., що є рекордом для подвійних систем, що мають планети, які обертаються навколо окремих зірок. Попередній рекордсмен мав дві зірки, що знаходяться один від одного на відстані 1 тис. а.е.

Система незвичайна ще й тим, що в утворюючих її зірках практично немає металів, тобто більша частина їх маси припадає на водень і гелій. Більшість зірок, що мають гігантські планети, відрізняються великим вмістом металів. Сьогодні відомі лише шість «бідних на метали» подвійних систем з екзопланетами.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here