Виявлено найбільш далекий обєкт у Сонячній системі

0
90

Астрономи з Інституту науки Карнегі та університету Північної Арізони Худобу Шеппард і Чедвік Трухільо виявили в пошуках дев’ятої планети кілька раніше невідомих об’єктів на задвірках Сонячної системи. Один з них можна вважати самим далеким від нас об’єктом у системі.

За словами дослідників, чим більше небесних тіл буде реєструватися на дуже великих відстанях від Сонця в Сонячній системі, тим більше у вчених з’явиться підстав вважати, що дев’ята планета існує, оскільки її гравітаційний вплив має притягувати до себе інші об’єкти. Про можливе існування дев’ятої планети Шеппард і Трухільо заявили в 2014 році. Згідно з їх розрахунками, вона повинна перебувати в 200 разів далі від Сонця, ніж Земля. Дев’ята планета також має бути у 15 разів масивніше Землі.

самый далекий объект в Солнечной системе

Серед недавно виявлених вченими об’єктів – 2014 SR349, 2013 FT28 і 2014 FE72. Якщо два перших об’єкта мають схожі з іншими транснептуновыми об’єктами орбітальні характеристики, то останній об’єкт знаходиться дуже далеко за межами Нептуна в хмарі Оорта. Відстань між 2014 FE72 і Сонцем становить 3 тис. га.е. Ймовірно, на нього впливають гравітаційні сили за межами Сонячної системи, наприклад інші зірки. За словами дослідників, це перший об’єкт у Сонячній системі, виявлений на такій величезній відстані від Сонця.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here