Як самостійно вчитися веб-розробки

0
56

Не можна просто взяти і «стати веб-розробником», прочитавши певну книгу або подивившись якийсь кількість відеороликів. Веб-розробка – це обширна область, і спроби стати в ній майстром на всі руки просто вичавлять з вас всі соки, залишать біля розбитого корита, і ви недалеко підете в освоєнні матеріалу щодо місця, де ви починали. Хочу порекомендувати Вам сайт, де Вы можете ознайомитись як правильно робити Разработка сайтов

Бути веб-програмістом — це щось на кшталт того, що бути вченим. Існують засадничі ідеї, які застосовуються у всіх дисциплінах, однак вам вкрай необхідна спеціалізація. Ви повинні будете вибрати для себе одну область – набагато простіше освоювати нові сфери після того, як ви вже оволоділи якої-небудь однієї – але ви не будете обмежені вашим вибором. Людина, глибоко знайомий з PHP, може зробити набагато більше, ніж хто-то, поверхнево знайомий з десятком самих сучасних веб-технологій.

З цієї точки зору, правда, немає універсального рішення. Після того, як ви познайомилися з HTML і CSS, просто виберіть те, що вам цікавіше. Може бути, потрібно дізнатися, за допомогою чого створені ваші улюблені веб-сайти. Ви виявите, що майже повсюдно використовується Rails, але і програмна оболонка JavaScript зміцнює свої позиції.  Просто спробуйте слідувати власним інтересам, так як лише це буде підтримувати вашу мотивацію.

Якщо вас нічого особливо не приваблює, зупиніться на найбільш популярних технологіях, таких як JavaScript і PHP. Для них існує така кількість навчальних матеріалів, що ви будете вражені розмаїттям доступною підтримки.

2. Ігноруйте більшість «керівництв» від маститих веб-розробників

Досвідчені веб-розробники часто з благими намірами пропонують рекомендації для новачків, які абсолютно не мають практичного застосування. Причини цього наступні:

1. Не забувайте, що ви – новачок.
2. Від того, хто тільки почав схоплювати основи, потрібно занадто багато.
3. Можуть бути переваги, що ґрунтуються на проблемах, з якими ви можете ніколи не зіткнутися (наприклад, масштабування на мільйони користувачів).

Запитайте, наприклад, якою мовою вам варто почати вивчати, і дебати, які за цим підуть, не будуть мати ніякого відношення до того, що краще саме для вас. Це буде суперечка, заснований на упереджених думок, які виробилися у розробників за час роботи.

А тепер про те, як я це бачу:

Не має значення, почнете ви вивчати PHP, Rails або JavaScript, або що-небудь ще. Чому? Тому, що перевчитися з однієї мови на іншу, абсолютно нічого не значить у порівнянні з прірвою між тим, щоб не бути веб-розробником і бути веб-розробником.

Є досвідчені веб-розробники з прекрасними радами, проте, коли вам пропонують рада, запитайте себе: «А чи дійсно це найкращий спосіб для новачка вивчити цей процес? Чи, може, це просто розробник хоче, щоб новачки так навчилися?»

3. Задайте собі чітке

Після вивчення основ веб-розробки спробуйте створити що-небудь без книг і підручників. В цілому, це найбільш ефективний метод для того, щоб:

1. Відчути радість творіння.
2. Виявити прогалини у своїх знаннях.
3. Вивчити дієві способи вирішення проблем.

Не має значення, що саме ви вирішите зробити, але намагайтеся дотримуватися якомога меншого обсягу проекту. Якщо за вашими підрахунками вам буде потрібно витратити кілька тижнів для реалізації даного проекту – він занадто великий. Зробіть його менше. Ви ж не хочете, щоб проект тривав дуже довго.

Також переконайтеся в тому, що у проекту є фінальна крапка. Якими властивостями він повинен володіти, щоб можна було сказати, що він «завершений»? Вам слід знати, коли можна буде розслабитися і насолоджуватися виконаною роботою (і це зовсім не означає, що проект готовий бути представлений на суд громадськості, т. к. як немає необхідності публікувати ваше творіння).

У більшості випадків будь-який проект, головним завданням якого є збір якихось базових даних – найкращий спосіб для новачка перевірити свої знання.

4. Прагніть до чіткого денному графіку

Коли ви починаєте займатися веб-розробкою, в деяких областях ви робите великі успіхи, однак приходить час, коли ваш прогрес сповільнюється, і це той момент, який багато починаючі веб-розробники опускають руки і вдаються до зневіри.

Це відбувається тому, що новачки зазвичай отримують задоволення від процесу навчання при досягненні конкретних відміток. Причому ці позначки непередбачувані. Після отримання базових знань можна тижнями і місяцями не робити скільки-небудь значних успіхів.

Існує, однак, альтернативний варіант:

Замість концентрації на досягненні певних рубежів присвятіть навчання і практики в веб-розробці строго певний час кожен день. Двадцять хвилин мінімум – гарний час для початку, однак чітких меж і вимог немає. Просто прикиньте, скільки вільного часу ви можете виразно й постійно витрачати на це діло.

Фішка в тому, щоб дотримуватися часовий проміжок, полягає в задоволенні від того, що ви можете його постійно дотримуватися. Нові горизонти відкриваються перед вами як приємне доповнення, а не як непередбачувана мета.

5. Запасіться достатньою кількістю навчальних матеріалів

Ця проста віра веде до стану майстерності, а ідея легко застосовна до веб-розробці. Для того щоб стати веб-розробником, необхідно писати багато коду, проте багато людей не усвідомлюють, що код не обов’язково повинен бути власним.

Ви повинні запастися матеріалом – причому потрібно усвідомлювати зміст кожного рядка коду при його написанні – але навіть якщо ви просто зубрите, навчання рухається вперед.

Що не враховує більшість людей:

Синтаксис – не найскладніша частина веб-розробки. Це головна біда новачків, але згодом більшою перешкодою стає визначення способу мислення, який може допомогти вирішити ту чи іншу проблему. Найбільша іронія в тому, що найчастіше новачки часто пропонують більш комплексне рішення, ніж професіонали.

Враховуючи сказане вище, перевага від слідування вказівкам у великій кількості навчальних матеріалів полягає в тому, що:

• Ви можете подивитися, як різні розробники вирішують різні завдання.
• Ви можете подивитися, як різні розробники вирішують однакові завдання.

Коли ви, нарешті, зможете працювати над власним проектом, такий досвід дасть вам потрібні інструменти, необхідні для:

1. Визначення ядра поставленої задачі.
2. Окреслення в загальних рисах того, що потрібно для рішення цієї задачі.