З дна Баренцева моря підняли танк «Шерман»

0
90

Водолази Північного флоту підняли з дна Баренцева моря американський середній танк «Шерман» часів Великої Вітчизняної війни, повідомляє Міноборони РФ.

Роботи проводилися в районі затоплення транспорту «Томас Дональдсон», торпедированного німецьким підводним човном у березні 1945 року. Судно входило до складу одного з останніх Північних конвоїв, відправленого союзниками по антигітлерівській коаліції в СРСР з вантажем військової техніки.

Піднятий танк став вже другий бойовою машиною, піднятою на поверхню з загиблого транспорту. Роботи з обстеження судна і підйому техніки водолази СФ ведуть з 2010 року. У перший же рік була піднята з дна інженерна машина (дорожній каток) і передана в експозицію криголама-музею «Красін».

Раніше з трюмів транспорту витягли на поверхню танк «Шерман», 90-мм зенітна гармата М2 і ще два дорожніх ковзанки. Вся ця техніка надходила в СРСР по Ленд-лізу з 1941 по 1945 р.

Цього разу, крім танка, на поверхню піднято 102-мм знаряддя, зенітний кулемет і паровозна пара, а також кілька артилерійських гільз і снарядів.

Загиблий транспорт знаходиться в районі західного краю острова Кильдин недалеко від входу в Кольську затоку. Він затонув на глибині 55 м, що дозволяє водолазам відпрацьовувати навички робіт під водою в легкому водолазному спорядженні і застосовувати балони зі стисненим повітрям (на великих глибинах використовуються спеціальні газові суміші).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here