З посадковим модулем «Скіапареллі» виникли проблеми

0
79

19 жовтня 2016 року орбітальний модуль TGO успішно завершив маневр виходу на еліптичну орбіту Марса, повідомляє сайт Роскосмосу. Двигун космічного апарату пропрацював 139 хвилин і знизив швидкість TGO до рівня, достатнього для захоплення модуля гравітаційним полем Червоної планети і його виведення на орбіту Марса. Фахівці Європейського центру космічних операцій (ESOC) в Дармштадті (Німеччина) продовжують відслідковувати параметри орбіти і стан модуля TGO.

Контакт з демонстраційним посадковим модулем «Скіапареллі», який повинен був здійснити посадку на поверхню Марса, поки не налагоджений. Команда фахівців центру управління намагається встановити зв’язок з модулем, який увійшов в атмосферу Марса через 107 хвилин після початку маневру TGO. Якщо «Скіапареллі» скоїв «м’яку» посадку на поверхню планети, то у відповідності з програмою акумулятори повинні підтримувати його працездатність від трьох до десяти днів, протягом яких з’явиться можливість встановити зв’язок з посадковим модулем.

З моменту запуску російської ракети-носія «Протон-М» з космічними апаратами місії «Екзомарс» з космодрому БАЙКОНУР в березні 2016 року, міжпланетна автоматична станція за 226 днів пройшла шлях довжиною майже 500 мільйонів кілометрів.

Подальша реалізація місії Екзомарс-2016 передбачає проведення вимірювань з перехідною та кругової орбіти Марса, а також початок номінальної наукової місії з жовтня 2017 року.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here