Загадковий камяний круг виявили в Приморї

0
76

Археологи Далекосхідного федерального університету (ДВФУ) виявили рукотворні кладки з каменю в межах Владивостока. Структури являють собою кільце і прямокутна споруда.

Обидва були знайдені недалеко від узбережжя Уссурійського затоки. Точний вік структур поки не визначений.

«Знайдені в сопці кладки, безсумнівно, були зроблені людиною. Найефектніша з них являє собою кам’яне кільце діаметром шість метрів та висотою стінок близько півметра. Зовнішній вид кладки свідчить, що вона була створена дуже давно, але її дослідження поки що не дало знахідок, які могли б точно датувати загадкове кільце або визначити його призначення», – говорить професор Департаменту історії та археології ШГН, завідувач російсько-корейської лабораторією «Центр археологічних досліджень «Бохай» Олександр Крупянко.

каменный круг в Приморье

Особливий інтерес вчених привернула кладка прямокутної форми. Розкопки показали, що це було споруда з підставою розміром приблизно 1х1 метр, всередині якого збереглися сліди вогню. Поруч був виявлений кам’яний сокиру. Подібні сокири були поширені в Примор’ї в епоху янковської археологічної культури (і тисячоліття до н. е..). В кількох десятках метрах був знайдений уламок залізного кельта.

каменный круг в Приморье

«Розташування цього об’єкта дуже незвично для будівель побутового або культового характеру. Враховуючи його знаходження на сідловині сопки, звідки відкривається прекрасний огляд затоки в бік Великого Каменя, можна припустити, що споруда виконувала функції сигнального пункту або було подобою маяка», — повідомив Олександр Крупянко.

каменный круг в Приморье

Загадкові кладки можуть бути датовані широким часовим діапазоном. Можливо, вони належать до I тисячоліття до н. е.., коли акваторію затоки Петра Великого активно заселяли носії янковської культури — досвідчені рибалки і мореплавці. Ці споруди також могли бути створені в епоху Середньовіччя або в більш пізній час — в XIX — початку XX століть.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here