Знайдена наймолодша планета

0
77

Група астрономів підтвердила існування молодої планети віком всього 11 млн. років, яка розташована дуже близько до своєї зірки на відстані 0,05 а.е. Один оборот навколо зірки планета робить за 5,4 дня. Об’єкт в 5 разів більше Землі, повідомляє NOAO. За словами вчених, це наймолодша планета з усіх відомих.

В даний час існує декілька припущень, які пояснюють присутність екзопланет поруч зі своєю зіркою. Згідно з однією з гіпотез, планети народжуються в гарячому внутрішньому диску, розташованому близько до зірки. Згідно з іншим сценарієм, популяція планет з’являється у більш холодних районах, що знаходяться далі, ніж Земля, а потім мігрує у напрямку до зірки. Спостереження за молодими планетами, могло б підтвердити або спростувати одну з двох гіпотез. Наприклад, якщо молода планета помічена недалеко від зірки, це може означати хибність другого сценарію, оскільки міграція планет до центру системи займає тривалий час, і мігрували до зірки планети повинні бути більш дорослими.

Нова планета має вік 11 млн. років. Це може означати, що вона народилася вже поблизу зірки. Об’єкт обертається навколо зірки K2-33 в групі Верхнього Скорпіона.

K2-33b вперше була виявлена в рамках місії Kepler. Для підтвердження відкриття вчені використовували спектрограф ARCoIRIS телескопа Blanco обсерваторії CTIO, а також телескопа Keck II і спектрометр IGRINS телескопа Харлана Дж. Сміта в Обсерваторії Макдональда.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here