Знайдена перша екзопланета з кисневою атмосферою

0
70

Вчені з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики заявили, що екзопланета GJ 1132b, виявлена в минулому році, можливо, має атмосферу, в якій є кисень. Об’єкт знаходиться на відстані 39 світлових років від Землі.


GJ 1132b

За словами астрономів, хоча планета й може мати кисневу атмосферу, життя на ній навряд чи можлива, оскільки температура її поверхні становить 450 градусів за Фаренгейтом (232 градуса Цельсія).

Екзопланета знаходиться дуже близько до своєї зірки – на відстані всього 2,25 млн. км. У зв’язку з цим GJ 1132b відчуває сильний вплив ультрафіолетового випромінювання. Випромінювання сприяє розпаду молекул води на водень і кисень, які, швидше за все, залишають планету. Оскільки водень більш легкий елемент, він швидше покидає планету, ніж кисень.

На більш холодних планетах присутність кисню означало б можливість існування позаземного життя, однак у випадку з гарячою GJ 1132b, це ознака того, що умови на ній стають все менш несприятливими для життя, вважають дослідники.

На планеті спостерігається сильний парниковий ефект з-за водяної пари, що ще більше збільшує температуру поверхні. В результаті поверхня може перебувати в розплавленому стані мільйони років.

Океан магми може взаємодіяти з атмосферою, забираючи якусь кількість кисню. Проведене вченими комп’ютерне моделювання показало, що всього одна десята частина кисню забирається океаном магми. Інша частина йде в космос.

За словами вчених, вперше вдалося знайти екзопланету, яка може мати кисень в атмосфері. У майбутньому до дослідження цього об’єкта підключаться Гігантський Магелланову телескоп і космічний телескоп Джеймса Вебба.

Дослідники вважають, що вивчення GJ 1132b допоможе краще зрозуміти процеси, що відбувалися на Венері. Венера, можливо, мала в минулому таку ж кількість води, що і Земля, однак поступово під впливом сонячного випромінювання втратила воду.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here