Знайдена планета з хмарами з рубінів і сапфірів

0
52

Вчені з Уорікського університету вперше виявили зміни погоди на планеті за межами Сонячної системи. Об’єктом спостереження стала екзопланета HAT-P-7b, що у 16 разів більше Землі. Планета знаходиться на відстані понад 1040 світлових років від нас. Спостереження проводилися космічним телескопом Kepler.

HAT-P-7b являє собою газовий гігант, хмари якого складаються з мінералу корунду, різновидами якого, як відомо, є рубіни і сапфіри. Проведені вченими спостереження показали, що в атмосфері планети присутні сильні вітри, які можуть приводити до катастрофічних штормів.

На такій планеті не може існувати життя за екстремальних погодних умов і температури. Одна сторона планети постійно звернена до зірки. В результаті температура на цій стороні значно вище температури на інший. Середня температура на освітленій зіркою стороні складає 2860 кельвінів. За словами астрономів, хмари формуються на темній стороні планети, але коли вони опиняються на денній стороні, то швидко зникають.

HAT-P-7b була виявлена в 2008 році. Екзопланета на 40% більше Юпітера і 500 разів масивніше Землі. HAT-P-7b звертається навколо зірки, яка на 50% масивніший і в 2 рази більше Сонця.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here