Знайдені крила жили разом з динозаврами птахів

0
104

Міжнародна група палеонтологів під керівництвом китайських фахівців виявила в М’янмі шматки бурштину, в яких знаходилися фрагменти крил птахів, що мешкали 99 млн. років тому. Частини крил були невеликими – всього 2-3 см в довжину.

На думку вчених, вони належали, швидше за все, пташенят, які застрягли в смолі дерева. В шматках бурштину збереглися кістки крил, у тому числі три пальці з гострими кігтиками, ймовірно, використовувались для видряпування по деревах, а також пір’я. Палеонтологи віднесли власників знайдених в бурштині крил до энанциорнисовым птахам, які жили у крейдовому періоді, але вимерли приблизно в той же самий час, що і динозаври.

крылья живших вместе с динозаврами птиц

Пір’я птахів дуже добре збереглося. Дослідники змогли не тільки побачити в деталях, як були влаштовані пір’я давніх пернатих, але і відновити їх вигляд. На пір’ї було видно плями та смуги. Пташенята давніх птахів були більш пристосовані для самостійного існування, вони могли лазити по деревах практично відразу після того, як вилупилися, вважає керівник групи д-ра Синь Ліда.

крылья живших вместе с динозаврами птиц

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here