Знайдено найдавніше небіблійне згадка Єрусалима

0
80

Інспектори з Ізраїльського управління старожитностей конфіскували фрагмент папірусу, який фахівці назвали найдавнішим свідченням згадки Єрусалиму на івриті серед небіблійних джерел.

Фахівці датували документ періодом Першого Храму (VII ст. до н. е.). Такі результати проведеного дослідниками радіовуглецевого аналізу. Папірус був знайдений групою мисливців за давніми цінностями в одній з печер в Іудейській пустелі.

небиблейское упоминание Иерусалима

Фрагмент папірусу зберіг два рядки на івриті. Більшість букв видно чітко. Текст на документі йшлося: «Від царської слуги з Наарата, глечики з вином в Єрусалим».

небиблейское упоминание Иерусалима

За словами фахівців, Наарат – місце, яке згадується в Біблії. У Книзі Ісуса Навина (16:7) воно вказується як Наараф. Як вважають ізраїльські дослідники, фрагмент доводить, що Єрусалим у другій половині VII ст. до н. е. був економічною столицею Іудейського царства. Згідно з Біблією в цей період царями в Єрусалимі були Манасія, Амон і Йосія. Однак встановити, кому призначалося вино, зараз неможливо.

На думку дослідників, документ також свідчить і про незвичайний статус жінки в системі управління в Іудейському царстві VII ст. до н. е.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here